MENU
Jesteś tutaj: Mechanika / Regeneracja Czyszczenie filtrów DPF - czy warto?

Czyszczenie filtrów DPF - czy warto?

11:17, dnia 08 sierpień 2021r.
685
0

Czyszczenie filtra DPFCzyszczenie filtrów DPF - czy warto?

W niezliczonej ilości wykonanych przez nas zleceń, symptomy zapchanego filtra DPF (przytaczane przez klientów) są mocno zbliżone. Bardzo często jest to spadek mocy auta, któremu towarzyszą zwiększone obroty jałowe silnika oraz znacznie większe spalanie. Daje się również odczuć szarpanie podczas dodawania gazu, a także intensywny zapach spalin. Nie zawsze są to oznaki jazdy na zapchanym filtrze DPF, aczkolwiek w większości przypadków, tak się finalnie okazuje.

Czy możliwe jest wyczyszczenie filtra DPF samodzielnie?

Oczyszczenie filtra jest jak najbardziej możliwe, ale należy pamiętać że wyczyszczenie filtra z nadmiaru sadzy, nie równa się kompletnej regeneracji DPF. Zawsze może zacząć się w nim gromadzić popiół, którego samoistnie (podczas jazdy) nie da się pozbyć (wypalić).

Nawet jeśli nie zauważyliście w swoim aucie symptomów zapchanego filtra cząstek stałych, to musicie pamiętać, że pracuje on przy każdorazowym odpaleniu silnika. Po latach użytkowania auta z silnikiem wysokoprężnym, zdecydowanie należy się rozeznać, czy filtr DPF jest już wyeksploatowany. Szczególnie jeśli pojazd służy głównie na krótkich trasach.

W wielu samochodach, kontrolka mówiąca o zapchaniu filtra, zapala się w sytuacji krytycznej, kiedy stopień nagromadzenia osadów wynosi 80%.

Jak samemu wyczyścić DPF?

Wystarczy wybrać się na dłuższą wycieczkę (w trasę) z większą prędkością. Przejechanie się drogą szybkiego ruchu przez kilkanaście do kilkudziesięciu minut wystarczy, by sadza wypaliła się sama, pod wpływem wysokiej temperatury. Ten sposób działa doskonale, dopóki nie będziecie korzystać z niego zbyt często i nie zaobserwujecie coraz intensywniejszych objawów zapchania filtra.

Kiedy powinniście regenerować filtr DPF?

Gdy miniaturowe kanaliki zostaną zablokowane przez pyły, sadze i inne zanieczyszczenia, przepływ spalin staje się wręcz niemożliwy. Częste komunikaty o zablokowanym filtrze i dziwne zachowania auta, są ostatecznym dzwonkiem alarmowym, na wykonanie zabiegu odnowy filtra. Nie należy czekać z regeneracją na ostatni moment, bo może to rzutować również na sprawność (zatarcie) silnika i innych podzespołów.

Czyszczenie filtra DPF. Warszawa ma najlepszych specjalistów

Nasza firma Stabilis, specjalizuje się w czyszczeniu hydrodynamicznym filtrów cząstek stałych. Obok regeneracji filtrów DPF, zajmujemy się również FAP, SCR, DOC, KAT. Śmiało można stwierdzić, że oprócz najnowocześniejszej maszyny FFSolution, stosowania najlepszej metody czyszczenia filtrów (hydrodynamiczna), bycia ekologicznymi, cechuje nas również bezkonkurencyjność cenowa.

Na czym jednak polega czyszczenie DPF w Warszawie wykonywane przez Stabilis? Metodę stosowaną u nas, można z powodzeniem nazwać „gruntownym praniem DPF”. Rewolucyjna i zupełnie bezinwazyjna metoda hydrodynamiczna, polega na czyszczeniu w specjalistycznym urządzeniu. Używa się do tego silnych (lecz bezpiecznych dla środowiska) detergentów, które rozpuszczają resztki zanieczyszczeń z całości filtra. Taki sposób czyszczenia gwarantuje dotarcie do każdego najmniejszego kanalika, bez ingerencji w obudowę, tzn. cięcia i spawania. Po umyciu filtr jest płukany i suszony, by na końcu sprawdzić przeciwciśnienie spalin. Jest
to pewnego rodzaju kontrola jakości naszej pracy. Jeśli wyniki są niezadowalające, powtarzamy cały proces. Dopiero po satysfakcjonującym raporcie kontrolnym, możemy oddać filtr do ponownego użytku.

Po zabiegu w Stabilis, przywrócona zostaje sprawność filtra na poziomie 98-99%.

Najwyższa jakość usług i wygoda to nasz priorytet

Nasza firma Stabilis swoją siedzibę ma w Warszawie, ale dbając o wygodę klientów z całej Polski, prowadzimy również działalność wysyłkową.

Po skrupulatnej kontroli jakości, finalny produkt zostanie bezpiecznie zapakowany i w nienaruszonym stanie wróci do właściciela.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*