MENU
Jesteś tutaj: Oprogramowanie Gdzie kupić tanie oprogramowanie?

Gdzie kupić tanie oprogramowanie?

10:17, dnia 25 październik 2021r.
Kategoria:Oprogramowanie
818
0

Legalne zabezpieczeniaZacznijmy od tego, dlaczego nie warto jest kupować pirackich oprogramowań/systemów operacyjnych, na których będziecie pracować (lub korzystać w domu do celów niekomercyjnych).
Taki pozornie korzystny zakup za ułamek ceny, niesie ze sobą olbrzymie konsekwencje. Jakie konkretnie?

 • Karne – zgodnie z Kodeksem karnym i ustawą „o prawie autorskim i prawach pokrewnych”, grozi Wam do 5 lat więzienia. Możecie zostać uznani za paserów, a wina (lub jej brak) wnioskowana jest na podstawie okoliczności towarzyszących zakupowi (miejsce zakupu i cena mogą świadczyć na waszą niekorzyść).
 • Utrata dysków, komputerów.
 • Odszkodowanie na rzecz producenta oprogramowania.
 • Koniec bezpieczeństwa – nielegalne kopie mają często zapisane kody, które otwierają hakerom „drzwi” do waszych danych wrażliwych.

Gdzie kupić tanie oprogramowanie?

Może napiszmy najpierw, gdzie na pewno nie kupować:

 • na aukcjach internetowych,
 • giełdach, bazarach, targach,
 • wszędzie tam, gdzie cena jest podejrzanie niska.

Jeśli chcecie zyskać 100% pewność i gwarancję, że oprogramowanie/program biurowy jest bezpieczny i pochodzi z legalnego źródła, najlepiej zakupić go bezpośrednio od producenta lub w renomowanych sklepach online.

Innym wyjściem na zakup nowej licencji jest udanie się do dużego, stacjonarnego punktu, takiego jak MediaExpert, MediaMarkt, etc. Tam najczęściej nabywacie licencje w wersjach pudełkowych - BOX.
Jest jeszcze trzecie źródło. Najtańsze z możliwych, a tak samo legalne. To sprawdzony sklep internetowy taki jak dobre-oprogramowanie.pl. Tu macie szansę zakupu nowych licencji, ale i ich ekonomiczną alternatywę, jaką jest zakup licencji z rynku wtórnego w wersji elektronicznej ESD (Electronic Software Distribution).

ESD to pełnowartościowa licencja na oprogramowanie, nabywana podczas zakupów elektronicznych. Kod aktywacyjny (generowany unikatowo dla klienta), jest wysyłany na adres e-mail, razem z linkiem do pobrania legalnego oprogramowania z serwerów.
Licencje ESD, które możecie zakupić na www.dobre-oprogramowanie.pl, często działają jak licencje BOX, co oznacza, że mogą być przenoszona między komputerami (z zachowaniem minimum 90 dni odstępu).

System operacyjny Windows, programy antywirusowe, programy biurowe

Windows, Office czy programy antywirusowe zakupione w formie ESD, są najlepszym wyborem, gdy:

 • nie zależy Wam na opakowaniu z fizycznym nośnikiem,
 • istotny jest dla Was czas (w przypadku wymienionego sklepu, maks 24 godziny po zaksięgowaniu płatności) – bez czekania na kuriera, bez szukania programu po sklepach,
 • chcecie zaoszczędzić pieniądze (ESD z licencjami z rynku wtórnego są znacznie tańsze od nowych licencji BOX),
 • jesteście ekologiczni (brak fizycznego nośnika i dowód zakupu /faktura VAT w wersji elektronicznej).

Wszystkie licencje pochodzą od certyfikowanych dostawców z Polski i Unii Europejskiej i są w pełni legalne. Co jeszcze świadczy o legalności kluczy ESD od www.dobre-oprogramowanie.pl?:

 • programy są aktywowany telefonicznie (np. w przypadku Office jest to bezpośrednio Microsoft)
 • otrzymujecie dowód zakupu (paragon i polska fakturą VAT).

Zalety zakupu legalnego oprogramowania?

Związane są z bezpieczeństwem i wygodą.

Są to:

 • darmowe aktualizacje - szczególnie ważne przy nowych na rynku programach. Na bieżąco wyłapywane przez klientów błędy/problemy w działaniu, są szybko naprawiane przez producenta. Dzięki temu macie zawsze najlepszą i najnowszą wersję oprogramowania na swoim komputerze.
 • ochrona przed wirusami oraz atakami hakerów – mniejszy spam, większe bezpieczeństwo danych wrażliwych (zdjęcia, numery konta, dane osobowe, informacje firmowe, etc), a także ochrona przed utratą plików (a nawet dysku) w wyniku działania wyżej wymienionych.

Dlatego nie warto ryzykować. Jedno co warto to kupić legalne oprogramowanie z dobre-oprogramowanie.pl.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*