MENU
Jesteś tutaj: Budowlanka System KP

System KP

14:07, dnia 09 sierpień 2022r.
Kategoria:Budowlanka
1368
0

Kształtki, rury i przewody systemu KP przeznaczone są do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych, które posiadają zamkniętą komorę spalania lub kocioł kondensacyjny. Te urządzenia grzewcze muszą być ogrzewane olejem opałowym lub gazem.

Należy zaznaczyć, że wszystkie elementy systemu zostały wykonane ze stali kwasoodpornej. Stal KP to czopuch, który jest odporny na działanie substancji kwaśnych. Powoduje to jej duży kontakt z wodą oraz reakcja kwasów z wodą.

System KP nie jest wyposażony w daszek, który pełni rolę osłony dla przewodu kominowego. Istnieje możliwość zastosowania daszka, ale musi on być stosowany w warunkach nadciśnienia. Został on zaprojektowany wyłącznie dla systemu KK.

Cechy systemu KP

System KP, znany również jako WPPS lub przewód koncentryczno-parowy, to zespół złożony z rur i kształtek. Służy do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych kondensacyjnych i z zamkniętą komorą spalania.

Powietrze jest zasysane do komory spalania przez przestrzeń pomiędzy przewodem spalinowym (a powietrzem). Spaliny transportowane są przez kanał wewnętrzny urządzenia grzewczego. Kanał ten wykonany jest ze stali kwasoodpornej, ponieważ jest on podatny na reakcje kwasowe (tlenki kwasów reagujące z wodą). Aby zapewnić szczelność połączeń i chronić użytkowników, w przewodzie wewnętrznym stosuje się uszczelki. Ze względu na współosiową konstrukcję, system KP zajmuje bardzo mało miejsca. Nie ma już pary oddzielnych kanałów. Jeden kanał może spełniać obie funkcje.

System KP można zamówić z 30mm izolacją z wełny mineralnej (System KPD). Dzięki temu ściany komina nie będą się zbytnio wychładzać.

System KP - charakterystyka

KP to system składający się z rur i kształtek odprowadzających spaliny z urządzeń grzewczych. Płaszcz powietrzny i płaszcz spalinowy służą do zapłonu. Spaliny odprowadzane są z urządzeń grzewczych do wewnętrznego kanału KP.

Kanał ten jest wykonany ze stali kwasoodpornej, ponieważ jest narażony na działanie kwaśnej wody, tlenków kwasów i innych substancji chemicznych. Aby połączenia były pewne i bezpieczne, w systemach KP stosuje się uszczelki w obrębie wewnętrznych rur. Systemy KP to oszczędność miejsca ze względu na ich współosiową konstrukcję. Nie mamy już dwóch oddzielnych kanałów. Zamiast tego jeden kanał spełnia obie funkcje.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*