MENU
Jesteś tutaj: Usługi dla firm Czym to jest kolportaż ulotek?

Czym to jest kolportaż ulotek?

13:41, dnia 15 marzec 2023r.
Kategoria:Usługi dla firm
1312
0

Krótko wyjaśniliśmy, czym jest przeprowadzanie akcji promocyjnych za pomocą kolportażu ulotek oraz jaka jest ich rola w tego typu działaniach marketingowych. Chcemy przybliżyć temat i omówić odmiany dystrybucji materiałów reklamowych wykonywanej przez hostessy - czy to w wybranych rejonach miast (np. Katowice), czy na ulicach/w centrach handlowych. Przechodzimy do omówienia różnych form kolportażu ulotek.

Rozdawanie ulotek na ulicy

Najmodniejszym sposobem dystrybucji materiałów reklamowych jest kolportaż ulotek poprzez zatrudnione specjalnie do tego celu hostessy, które można spotkać nie tylko na ulicach miast, ale i w centrach handlowych oraz na różnego rodzaju imprezach. Taka akcja daje możliwość dotarcia do dużej liczby potencjalnych klientów w krótkim czasie. Hostessy są wcześniej odpowiednio przeszkolone i wiedzą jak się zachowywać, by nie tylko wręczyć ulotki, ale także nawiązać kontakt z napotkanymi osobami. Najważniejsze jest tu jednak nawiązanie interakcji - bez tego bowiem, nikt nie będzie zainteresowany czytaniem ulotek i ostatecznie skorzystania z reklamowanego produktu/usługi.

Nie Adresowana dystrybucja ulotek 

Zamiast dystrybucji ulotek wśród przechodniów na ulicach miast, w galeriach handlowych itp. możliwe jest również bezpośrednie wrzucanie materiałów reklamowych do skrzynek pocztowych lub umieszczanie ich na wycieraczkach. Alternatywnie, hostessy mogą zapukać do drzwi celem zaprezentowania potencjalnym klientom oferty firmy, na zlecenie której prowadzą działania marketingowe.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*